Express Travel

Tavas Sapņu Zemes sākumlapa…

Īslandes vulkāna izvirdums

Posted by expresstravel uz maijs 25, 2011

Grimsvotn vulkāns, kas atrodas dienvidaustrumu Īslanē zem ledus neapdzīvotajā Vatnajokull ledājā, sācis izvirdumu sestdien, 21.maijā`2011, pirmo reizi kopš 2004.gada. Šis bija vulkāna lielākais izvirdums pēdējo 100 gadu laikā, līdz pat 20 km augstumā sviežot debesīs pelnu un tvaika strūklas, tas izraisīs kavēšanos gaisa satiksmē!
Ledāja tuvumā dzīvojošie iedzīvotāji visvairāk cieta no vulkāna pelnu māņiem, kas pilnībā absorbēja dienas gaismu un noslāpēja ēkas un transportlīdzekļus. Islande svētdien arī slēdza starptautisko lidostu, atcēla iekšzemes lidojumus un aviācijas amatpersonas cieši uzraudzīs Eiropas gaisa telpas tuvākajās dienās.
Vulkāna uzliesmojums ir spēcīgākais kopš 1873.gada (lielāks nekā Eyjafjallajokull Vulkāna izvirdums pagājušajā gadā, kas izraisīja problēmas gaisa satiksmē), tomēr pēc tā vēl nevar noteikt, vai šoreiz tas tik ļoti ietekmēs gaisa satiksmi Eiropā. Pēc zinātnieku teiktā, veids, kā tiek izspļauti pelni, cik ātri tie izkliedējas, kā arī vēja spēks un virziens šoreiz ir labvēlīgāki nekā pērn.

Iespēja apskatīt Īslandi rudenī

Vairāk: tel. 67280840
E-pasts: info@expresstarevel.lv

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: